Všetko potrebné o referende za rodinu na web.stranke: www.alianciazarodinu.sk

09.01.2015 09:21
V petícii za vyhlásenie referenda sme vyzbierali už toľko podpisov. Pridajte sa k nám
420 000 podpisov
0
400 000
Prečo chrániť rodinu

Je referendum NUTNÉ?

Aliancia za rodinu sa rozhodla zrealizovať referendum o OCHRANE RODINY. Ústavný súd povolil 3 zo 4 referendových otázok, 1 otázku odmietol z dôvodu jej nejasnosti. Ani jednu otázku súd nepovažoval za otázku ľudských práv.

Referendum tak bude 7. februára 2015 a bude mať 3 otázky (viď nižšie). Chceme, aby rodina zostala najdôležitejšou hodnotou spoločnosti. Chceme poukázať na ohrozenia rodiny, pred ktorými chceme brániť naše deti, rodinu a manželstvo, chceme nechať rozhodovať rodiny.

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM A POMÔŽ REFERENDOM CHRÁNIŤ RODINU, MANŽELSTVO A DETI

Vyhodené peniaze?

V demokracii tento argument stojí na vratkých nohách, zvlášť ak to hovoria najväčší zástancovia demokracie.
Čo je dôležitejšie, vidiac ideológie prichádzajúce aj na Slovensko, brániť rodinu, manželstvo a deti tým, že každý človek, každá rodina dostane šancu povedať, čo si praje a čo pre svoje deti nechce? Alebo napr. postaviť 1 kilometer diaľnice? REFERENDUM BUDE 7.2.2015. Je na každom z nás, čo povie budúcej generácii, čo robil v tento významný deň histórie. Či v yužije jedinečnú šancu, alebo ju nechá odísť.

ODPOVEDE NA ČASTÉ OTÁZKY:

Žiaľ, referenda sa nemožno zúčastniť zo zahraničia. Ak naozaj nemôžete prísť chrániť základné hodnoty hlasovaním, podporte referendum napr. finančne.

Dokumenty ako žiadosť o prenosnú urnu či hlasovací preukaz nájdete TU v časti DOKUMENTU K REFERENDU.

 

Referendové otázky (pre argumentáciu kliknite na otázku)

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho  správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Hrozí nám niečo?

Sledujúc zahraničie, kde sa nátlak nikdy nezastavuje, ale vždy pokračuje od registrovaných partnerstiev, cez "manželstvá" homosexuálov a adopcie detí až po tresty za vyslovenie svojho názoru, sme po dlhej a zodpovednej úvahe zahŕňajúcej mnohé konzultácie prišli k presvedčeniu, že referendum O OCHRANE RODINY je nevyhnutné.

Dnes ešte môžeme...

Sme si vedomí veľkosti tohto kroku, avšak uvedomujeme si aj to, že dnes ešte môžeme tieto kľúčové hodnoty brániť, zajtra môže byť neskoro. Akonáhle totiž povolíme registrované partnerstvá, kvôli európskym súdom im musíme priznať takmer rovnaké práva, ako manželstvu, vrátane adopcií.

Zmena v ústave nestačí 

Vítame všetky snahy politikov zamerané na zlepšenie situácie v oblasti ochrany manželstva a rodiny. Sme radi, že novelou ústavy bol urobený 1. potrebný krok k ochrane rodiny. Avšak je potrebné ísť ďalej, aby sme sa vyhli scenáru Chorvátska, kde po zadefinovaní manželstva boli zavedené registrované partnerstvá. A týmto podľa rozhodnutí európskych súdov (napr. v kauze X. verzus Rakúsko muselo Rakúsko umožniť adopcie registrovaným homosexuálnym párom, lebo ich umožnilo heterosexuálnym registrovaným partnerom) nakoniec musia byť poskytnuté takmer všetky práva ako manželom. 

4 kľúčové otázky (pôvodne navrhované do referenda, Ústavný súd vyňal 3. otázku z dôvodu údajnej nejasnosti)

Preto sme 5.apríla 2014 spustili zber podpisov pod petíciu za vypísanie Referenda O OCHRANE RODINY s nasledujúcimi otázkami [vysvetlenia k dôležitosti otázok nájdete po kliknutí na ne]:
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby žiadnemu inému spolužitiu osôb okrem manželstva nebola priznaná osobitná ochrana, práva a povinnosti, ktoré  sú  právnymi normami k 1.3.2014 priznané iba manželstvu a manželom (najmä  uznanie,  registrácia či evidovanie ako životného spoločenstva pred verejnou autoritou, možnosť osvojenia dieťaťa druhým manželom rodiča)?

4. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho  správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ústavnosť

Otázky sme konzultovali s viacerými expertmi na ústavné právo a sme presvedčení, že spĺňajú podmienky na vyhlásenie. Ústavný súd potvrdil, že otázky nediskriminujú. Jednu vylúčil pre jej údajnú nejednoznačnosť.

Nechceme experimenty na deťoch

Ponúkame Slovensku možnosť odmietnuť sociálne experimenty s deťmi a rodinami. Žiadne iné spolužitie, okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou sa nemôže nazývať manželstvom, žiadni dvaja otcovia nenahradia matku ani dve či tri matky nenahradia otca. Zároveň sme presvedčení, že rodičia musia mať právo na výchovu svojich detí v súlade s ich hodnotami a presvedčením a škola ich nemôže nútiť do vzdelávania v oblasti sexuálneho správania či rôznych kultúrno-etických otázkach bez ich súhlasu.

Tiež si uvedomujeme, že rodiny trápia aj mnohé praktické sociálne a ekonomické ťažkosti. Preto Aliancia za rodinu bude navrhovať a presadzovať opatrenia na zlepšenie sociálnych podmienok rodín na Slovensku. 

Spolu s voľbami

Sme radi, že novozvolený pán prezident Andrej Kiska nám ešte pred druhým kolom volieb sľúbil, že ak petícia splní ústavné požiadavky, tak referendum vypíše a spojí ho s voľbami, aby sa šetrili náklady. Ak to bude možné, referendum by mohlo byť už pri voľbách do samospráv, na jeseň 2014. Prieskumy ukazujú, že Slovensku na rodine záleží, že manželstvo vníma ako veľmi dôležité, že nechce pokusy na deťoch. Aj preto sme presvedčení, že referendum bude úspešné.
UPDATE: Pán prezident sa rozhodol obrátiť na Ústavný súd. Rozhodovanie neumožnilo spojenie referenda s voľbami, preto sa bude konať 7.februára 2015.

Sme proti násiliu a diskriminácii

Bojujeme za dôležité spoločenské hodnoty - rodinu, manželstvo a deti, za ich podporu, ochranu a zvýšenie právnej istoty. Sme proti akémukoľvek útlaku či ubližovaniu, sme proti akejkoľvek diskriminácii. Nemyslíme si však, že by spoločnosť mala ustúpiť požiadavkám, ktoré neuznávajú pravý zmysel, prínos a jedinečnosť manželstva ako najlepšieho priestoru pre výchovu detí. Ideál výchovy detí v kompletnej rodine s mamou a otcom je nenahraditeľný. [veľmi dobré video tu]

Petičný výbor

Anton Chromík, Anna Verešová a Peter Kremský – hovorcovia Aliancie
Tomáš Kováčik, hovorca Národného pochodu za život
Eva Grey - matka a lekárka
Štefan Bučko - herec
Alfons Juck – novinár a manažér

Zapíšte sa do histórie, pridajte sa k nám

Chceme a budeme chrániť rodinu, manželstvo a deti pokiaľ to len bude možné. Pridajte sa k nám a tvorte spolu s nami míľnik v histórii Slovenska! Spolu môžeme zastaviť ideológiu proti rodine valiacu sa Európou.

Finančne môžete kampaň pred referendom podporiť TU. Už teraz vám v mene budúcich generácií ĎAKUJEME.

Chcete nám pomôcť?

Dobrovoľník

Budeme Vás potrebovať priamo v akcii.

Organizácia

Ste organizácia podporujúca rodinu? Pridajte sa k nám!

Podporovateľ

Ak od nás chcete dostávať informácie, prihláste sa.

Inšpirátor

Inšpirujte nás! Pošlite nám akýkoľvek dobrý nápad.

Darca

Podporte nás finančne, materiálne alebo službami.
Chcem prispieť

Tričká, auto-nálepky či odznaky si môžete objednať TU a takto podporiť ochranu rodiny.

ĎAKUJEME za akúkoľvek podporu, ktorou pomáhate rodinám, manželstvu a deťom. Spolu tak meníme Slovensko.

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, 811 01 Bratislava, info@alianciazarodinu.sk, referendum@alianciazarodinu.sk dobrovolnici@alianciazarodinu.sk, hovorcovia@alianciazarodinu.sk

Číslo účtu: 5052725743/0900, Slovenská sporiteľňa