Vojaka z vrtuľníka Mi-17 pochovajú s vojenskými poctami

01.08.2015 22:20
Zosnulého kapitána Richarda Sépiho, ktorý neprežil pád vojenského vrtuľníka pri obci Geraltovo, pochovajú s vojenskými poctami bez prítomnosti médií.
Richard Sépi Kondolenčná listina v kaplnke leteckého klubu Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove po havárii vrtuľníka Mi-17, pri ktorej zomrel pilot Richard Sépi. Prešov, 29. júl 2015. Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Pilot Richard Sépi, ktorý zahynul v utorok pri havárii vrtuľníka Mi-17, bude mať pohreb s vojenskými poctami. Agentúru SITA o tom informovali z Komunikačného odboru Ministerstva obrany SR.
 

VIAC O HAVÁRII VOJENSKÉHO VRTUĽNÍKA PRI GERALTOVEObrazom: Havária vojenského vrtuľníka pri Geraltove
Zosnulý druhý pilot žil v Prešove

Rodina zosnulého si neželá účasť médií na pohrebe, rezort preto žiada o rešpektovanie tejto požiadavky. Zosnulý 40-ročný pilot bol ženatý, pochádzal z Košíc, býval v Prešove. Ostala po ňom manželka Mirka a šesťročný syn Riško.

Vojenský vrtuľník Mi-17 z prešovského Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša havaroval v utorok krátko po 14:00 hodine v lokalite Hradisko pri obci Geraltov v okrese Prešov. Na palube okrem R. Sépiho bol aj pilot Peter Pavlinský, ktorý je hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Palubný technik Tibor Šoltés je v starostlivosti lekárov prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana.Odporúčame:

Vojaci vrtuľníka Mi-17 boli skúsení, vykonávali ťažký výcvik

Obrazom: Havária vojenského vrtuľníka pri Geraltove

Rezort vnútra ponechá modernizované Mi-17 v prevádzkeOboch už operovali, rodiny si neželajú poskytovanie informácií o ich zdravotnom stave. Šoltésa už preložili z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny na oddelenie úrazovej chirurgie a komunikuje s okolím.


Vo vraku vrtuľníka našli čiernu skrinku

Z vrtuľníka ostal iba vrak, požiar ho značne zničil. Našla sa čierna skrinka aj zariadenie, ktoré zaznamenáva komunikáciu posádky s letiskom. Podstatné informácie do vyšetrovania môžu vniesť letci, ktorí prežili. Vyšetrovanie môže trvať aj niekoľko mesiacov. Zaoberá sa ním komisia náčelníka Generálneho štábu OS SR na čele s druhým zástupcom náčelníka generálneho štábu Pavlom Mackom.

Mimoriadnu udalosť vyšetruje aj Úrad vojenského letectva MO SR. Až do odvolania boli pozastavené ďalšie lety na vrtuľníkoch Mi-17, mimo leteckej pátracej a záchrannej služby.

www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/978322-vojaka-z-vrtulnika-mi-17-pochovaju-s-vojenskymi-poctami/