V Taliansku vyčíňa extrémne počasie,vodný živel má najmenej päť obetí

13.11.2014 18:24

Prognóza meteorológov zrejme obyvateľov Talianska veľmi nepotešila, pretože hovorí o tom, že intenzívne zrážky by krajinu ohli zasiahnuť opäť v sobotu.

ena s dvomi deťmi sa brodí zatopenou ulicou v severotalianskom Miláne po výdatných dažďoch, ktoré rozvodnili rieku Seveso 12. novembra 2014.

Rím 13. novembra (TASR) - Najmenej päť ľudí prišlo už o život v Taliansku, ktoré stále sužujú extrémy počasia.

V okolí Cremy neďaleko Milána našli záchranári mŕtve telo 36-ročného muža, ktorého podľa dnešných informácií talianskych médií strhli v oblasti masy vody.

Vo vodách jazera Lago Maggiore neďaleko taliansko-švajčiarskej štátnej hranice sa utopil 70-ročný muž, ktorý sa pokúšal ukotviť svoje plavidlo a spadol pri tom do jazera.

Kritická je aj situácia pri Comskom jazere, ktorého voda vystúpila tak vysoko, že zaplavila niektoré obce v okolí.

Už utorkový zosuv pôdy v Leivi v Ligúrsku si vyžiadal dve obete. V stredu potom prišla smutná správa z Crevacuore v Piemonte, kde masy bahna zachytili a zasypali miestneho sedemdesiatnika.

V okolí mesta Bologna sa včas podarilo nájsť 87-ročného muža, ktorého masy vody strhli a ktorý zostal uviaznutý pod zaparkovanými vozidlami.

Intenzívne zrážky, ktoré boli prakticky pre celé územie Talianska charakteristické v utorok i v stredu, dnes trocha zoslabli, čo platí aj o rozmarmi počasia najvážnejšie zasiahnutých oblastiach Ligúrsko, Lombardsko a Piemont. Búrky však hlásia aj zo stredomorského ostrova Sicília.

Extrémy počasia spôsobili nemalé problémy v cestnej, železničnej a čiastočne i leteckej doprave.

V Miláne dnes zostali uzavreté viaceré školy, ktorých brány by sa mali opäť otvoriť v piatok. Voda rieky Seveso na krátky čas zaplavila aj železničnú stanicu, situáciu sa tam však už v stredu večer podarilo dostať pod kontrolu. Dnes sa v meste intenzívne pracovalo na odstraňovaní nánosov, ktoré zanechal vodný živel.

Prognóza meteorológov zrejme obyvateľov Talianska veľmi nepotešila, pretože hovorí o tom, že intenzívne zrážky by krajinu ohli zasiahnuť opäť v sobotu.