Trestné oznámenie v Gorile, Lipšic tvrdí, že Fico bol v byte

23.06.2015 15:20

Daniel Lipšic (vľavo) chce spraviť všetko pre to, aby Roberta Fica (vpravo) nezvolili za prezidenta.Archívne foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec a líder hnutia Nová väčšina - Dohoda (NOVA) Daniel Lipšic podáva v súvislosti s kauzou Gorila trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Dôvodom sú vážne podozrenia z trestných činov zneužívania právomocí verejného činiteľa a marenia spravodlivosti, keďže v čase prvej vlády Roberta Fica bol podľa Lipšica vydaný pokyn na skartáciu zvukového záznamu z kauzy Gorila.
 
Robert Fico hovorí o klebetách

Lipšic sa rozhodol trestné oznámenie podať po tom, ako Fico hovoril o kauze Gorila ako o postavenej na nepodložených klebetách. Výrok premiéra Fica vo štvrtok zverejnil denník Sme.

"Považujem za neuveriteľnú drzosť, keď osoba, ktorá v kauze Gorila bola a za jeho vlády bol skartovaný legálne vyhotovený zvukový záznam, dnes hovorí o lži a klebetách. Hovorím s plnou zodpovednosťou, vedomý si všetkých následkov, že premiér Fico bol v konšpiračnom byte na stretnutí s predstaviteľom skupiny Penta Jaroslavom Haščákom," vyhlásil vo štvrtok Lipšic.


Urobia všetko pre nezvolenie Fica

Ak si Fico myslí, že informácie z kauzy sú len klebety, mal by podľa Lipšica vydať pokyn, aby zbavili mlčanlivosti všetkých príslušníkov SIS, ktorí s kauzou prišli do kontaktu.

Fico podľa Lipšica kandiduje za prezidenta len preto, aby on, ani jeho blízki nemohli byť trestnoprávne postihnutí. Po Vladimírovi Mečiarovi je to podľa šéfa hnutia NOVA druhý takýto prípad.

Lipšic sľubuje, že NOVA urobí všetko pre to, aby Fica do funkcie prezidenta nezvolili. "Urobíme z tejto kauzy tému prezidentskej kampane," dodal.

Video: Lipšic podáva trestné oznámenie v Gorile, tvrdí, že Fico v byte bolDokumenty s názvom Gorila a Gorila 1 vypovedajú o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou v nedávnej minulosti. Rozsiahly materiál popisuje údajné dosadzovanie nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami.

Hoci sa potvrdilo, že akciu s názvom Gorila SIS skutočne zrealizovala, pravosť spisov zverejnených na internete nie je dokázaná, naopak, viacerí aktéri figurujúci v dokumentoch autenticitu informácií spochybnili.

Z aktívnych politikov mal podľa Gorily byť v konšpiračnom byte finančnej skupiny Penta dnešný predseda vlády Robert Fico, vtedy ešte opozičný poslanec a predseda Smeru. Fico doteraz odmieta odpovedať na otázku, či v byte naozaj bol, ako sa to popisuje v údajnom spise SIS, ktorého autenticita nebola oficiálne potvrdená.
www.webnoviny.sk/slovensko/trestne-oznamenie-v-gorile-lipsic-tv/770091-clanok.html