Surfovanie sa zmenilo na boj o život, muža napadol žralok

01.08.2015 22:26
žralok Žraloky sa pri austrálskych plážach vyskytujú bežne, ale smrteľné útoky sú zriedkavé. Krajina zaznamenala v posledných desaťročiach priemerne dva smrteľné útoky ročne. Foto: ilustračné, Thinkstock

SYDNEY 31. júla (WEBNOVINY) - Surfistovi spôsobil v piatok vážne zranenia žralok pri východnom pobreží Austrálie, necelý týždeň po smrteľnom útoku dravej morskej ryby. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že muž-štyridsiatnik utrpel poranenia nôh a rúk pri meste Evans Head, v štáte Nový Južný Wales, 550 kilometrov severne od Sydney. Surfistu previezla sanitka do nemocnice v meste Lismore vo vážnom, ale stabilizovanom stave.
 

Odporúčame:

Surfista prežil útok žraloka a došoféroval do nemocnice

Žralok útočil pri brehoch Tasmánie, za obeť mu padol potápač

Šnorchlovanie ju stálo život, žene sťal hlavu surfista

Video: Dráma v priamom prenose, na surfistu zaútočil žralokEvans Head sa nachádza 40 kilometrov južne od turistického mesta Ballina, kde žralok 2. júla spôsobil kritické zranenia 32-ročnému surfistovi Mattovi Leemu a vo februári smrteľne dohrýzol japonského turistu Tadašiho Nakaharu (41) počas surfovania.

Druhou tohtoročnou obeťou smrtiaceho útoku žraloka v Austrálii sa stal v sobotu 25. júla rekreačný potápač Damian Johnson (46), ktorého napadol dravý živočích pri východnom pobreží austrálskeho ostrova Tasmánia, 1600 kilometrov južne od Balliny.

Žraloky sa pri austrálskych plážach vyskytujú bežne, ale smrteľné útoky sú zriedkavé. Krajina zaznamenala v posledných desaťročiach priemerne dva smrteľné útoky ročne. 

www.webnoviny.sk/svet/clanok/978242-surfovanie-sa-zmenilo-na-boj-o-zivot-muza-napadol-zralok/