Smeráci uvažujú o vláde s týmito stranami

08.03.2016 22:28
V Smere-SD začali diskutovať o vytvorení vlády so Slovenskou národnou stranou (SNS), Mostom-Híd a Sieťou. Jednotliví predstavitelia strany sa už so zástupcami týchto strán stretli.
Smer schválil druhý balíček 15 sociálnych opatrení Smer uvažuje o vláde so SNS, Mostom a Sieťou. Foto: archívne, SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – V Smere-SD si vedia predstaviť vládu zloženú zo štyroch strán, aj keď doteraz Robert Fico takéto široké zoskupenia označoval za zlepenec. Podľa informácií agentúry SITA v Smere-SD začali diskutovať o vytvorení vlády so Slovenskou národnou stranou (SNS), Mostom-Híd a Sieťou.
 

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

ĽSNS reaguje na rozhodnutie Kisku neprijať Kotlebu v paláci

Zeman sa obul do Kotlebovej strany, čaká trestné oznámenie

Peter Belinský odstúpil z funkcie podpredsedu KDH

Procházka ponúkol predsedníctvu funkciu, šéfom Siete zostáva

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Bugár prehovoril. Bude Most-Híd rokovať o vláde so Smerom?Jednotliví predstavitelia strany už sa so zástupcami týchto strán stretli. Po návrate zo zahraničia sa má do rokovaní zapojiť aj predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý má v utorok dostať poverenie na vytvorenie vlády od prezidenta SR Andreja Kisku.
 

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEBV Smere-SD však rátajú aj s alternatívou, že by všetky tieto strany neboli priamo vo vláde. Uvažujú, že by vládu vytvorili tri z týchto strán a štvrtá by takýto kabinet podporovala v parlamente. Za to by získala rôzne parlamentné funkcie.
 

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBYV SNS sa zas nebránia možnému spojeniu so stranou Most-Híd. Národniari však majú podmienku, aby sa v menšinových otázkach nemenila súčasná situácia a bol rešpektovaný status quo.
 

PARLAMENTNÉ VOĽBY


"Všetko sa dá vysvetliť, hlavne keď za štyri roky viete dokázať, že sa to dá robiť lepšie. Len určite by to bolo negatívne vnímané. Na začiatku určite," povedal dnes v súvislosti s koalíciou so SNS predseda Mosta-Híd Béla                 

www.webnoviny.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/1045877-smeraci-uvazuju-o-vlade-s-tymito-stranami/