Pred domom P. Pašku žiadali ľudia jeho odstúpenie

16.11.2014 11:10

Poslanec Hlina poukázal najmä na nákup predraženého CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu či schránkové firmy v daňových rajoch.

Na snímke CT protest v Košiciach 11. novembra 2014 pred Paškovou rezidenciou v Mestskom parku zorganizoval nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina (vpravo).
Košice 11. novembra (TASR) – Približne tri stovky nespokojných Košičanov sa dnes zišli v Mestskom parku pri budove, v ktorej má trvalé bydlisko predseda NR SR Pavol Paška. Ako v príhovore povedal organizátor protestu nezaradený poslanec parlamentu Alojz Hlina, ľudia sa tu zišli preto, aby dali Paškovi jednoznačný odkaz – odstúpiť.

„Košičania ma dnes milo prekvapili. Toto je na Slovensku kritická masa,“ povedal po zhromaždení Hlina novinárom. Zdôraznil, že ľudia si zaslúžia výsledok a tým má byť odstúpenie predsedu NR SR z funkcie. „V piatok bude ďalší protest v Bratislave a možno už bude stačiť,“ dodal. Poznamenal, že nastal čas, keď potrebujú politici pomoc od občanov. „Na počesť 25. výročia novembra musí odstúpiť človek, ktorý predstavuje to, čo sme v novembri neurobili dobre. Dovolili sme ľuďom bývalej garnitúry, aby plynule prešli do novej doby, poskytli sme im ústavnú ochranu vlastníctva,“ doplnil Hlina. Poukázal najmä na nákup predraženého CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu či schránkové firmy v daňových rajoch.

Na zhromaždení vystúpil aj poslanec NR SR Ján Mičovský (OĽaNO) a pripomenul prípad učiteľa Otta Žarnaya, slovo dostal aj poslanec Daniel Lipšic (nezaradený), ktorý zopakoval požiadavku na odstúpenie Pašku. Prítomní na záver zapálili pred vchodom do domu sviečky.