Polícia v Charlotte ukázala záznam zo zabitia Afroameričana

25.09.2016 13:30
Na zázname z kamery z palubnej dosky auta vidno, ako Scott vystupuje z auta a kráča pospiatky s rukami dole.
Streľba v Charlotte Černošský policajt zastrelil v utorok Afroameričana Keitha Lamonta Scotta. Foto: SITA/AP

CHARLOTTE 25. septembra (WebNoviny.sk) - Polícia mesta Charlotte v americkom štáte Severná Karolína zverejnila v sobotu večer záznamy z kamier zachytávajúce kontroverzný zásah, pri ktorom černošský policajt zastrelil v utorok Afroameričana Keitha Lamonta Scotta.

Spravodajská stanica BBC informovala, že záznamy pochádzajú z kamery z palubnej dosky auta a kamery upevnenej na uniforme policajta. Polícia zverejnila aj fotografie pištole a marihuany, ktoré podľa nej mal Scott pri sebe. Rodina obete tvrdí, že Scott mal v čase zásahu v ruke knihu, nie zbraň. Šéf polície v Charlotte Kerr Putney ale novinárom povedal, že Scott mal strelnú zbraň.
 

Odporúčame:

Video: Manželka zastreleného černocha si udalosť natočilaNa zázname z kamery z palubnej dosky auta vidno, ako Scott vystupuje z auta a kráča pospiatky s rukami dole. Podľa BBC nie je jasné, či drží niečo v ruke. Následne sú počuť štyri výstrely a muž padá k zemi.

Na zázname z kamery upevnenej na uniforme policajta vidno Scotta pred svojím autom s rukami dole, nie je však vidno moment streľby.
Podľa BBC tak nie je jasné, či Scott mal v ruke zbraň. Právny zástupca rodiny obete Justin Bamberg konštatoval, že na záznamoch nevidno zbraň v Scottovej ruke.

Upozornenie: Video nie je vhodné pre mladistvých a citlivé povahy.

www.webnoviny.sk/svet/clanok/1104546-policia-v-charlotte-ukazala-zaznam-zo-zabitia-afroamericana/