Parlament rokoval o podnete proti Jane Vaľovej. Podržali ju SMERáci. (upútavka)

24.06.2015 14:05

https://i.ytimg.com/vi/FILyjrEvEKo/0.jpg

www.youtube.com/watch?v=FILyjrEvEKo

Výbor NRSR pre nezlúčiteľnosť funkcií prerokoval dňa 22.10.2013 podnet novinárov GINN proti Jane Vaľovej. Zákon mala porušiť tým, že podnikala v čase, kedy už vykonávala funkciu poslankyne.
--------------------
GINN podporujú občania https://www.ginn.pro/podpora
--------------------
Poslanci vládnej strany SMER-SD majú vo výbore väčšinu. (z 15 členov výboru je 8 zo SMER-SD) Prerokovanie podnetu proti členke strany zamietli
a neumožnili sa vyjadriť účastnikom konania, ktorí podnet na Janu Vaľovú podali. Martin Daňo a Lenka Dale z GINN museli mlčať!
Osem poslancov SMER-SD zákonne, resp. "v súlade so zákonom" zahlasovalo proti tomu, aby Martin Daňo a Lenka Dale (GINN) mohli vystúpiť a vyjadriť sa pred výborom.
Jana Vaľová túto možnosť mala! Aka je teda rovnosť pred zákonom? Poslanec Branislav Škripek sa vyjadril, že SMERáci dodržali strannícku disciplínu, čo vraj nie je nepochopiteľné. Nepochopiteľné však je, že občania naďalej slepo tolerujú svojvôľu a aroganciu moci vládnej strany SMER-SD.
--------------------
Demokracia sa ľahko môže stať vládou darebákov.
Edmund Burke, írsky filozof a politik, * 1729 -- † 1797
-------------------
Podľa Beblavého Smer-SD bráni začatiu konaní voči vlastným poslancom, hoci tieto konania ešte neznamenajú, že sú skutočne vinní. Vaľova podľa Beblavého porušila zákon, keďže bola štatutárkou spoločnosti s ručením obmedzením v čase, kedy bola poslankyňou a to aj napriek tomu, že činnosť pozastavila. Zdôraznil, že všetci verejní funkcionári sa do 30 dní od nástupu do funkcie musia vzdať účasti v štatutárnych orgánoch spoločností.
--------------------
Séria: Kauza Gorila, Megalodon, 2013, Slovensko, Slovakia
--------------------
Produkcia a réžia: Martin Daňo
Účinkovali: Miroslav Beblavý, Oto Brixi, Peter Fitz, Milan Géci, Monika Gibalová, Pavol Goga, Ján Mičovský, Oľga Nachtmannová, Peter Osuský, Alojz Přidal, Róbert Puci, Viera Šedivcová, Branislav Škripek, Iveta Lišková, Zsolt Simon, Jana Vaľová, Lenka Dale, Martin Daňo
Hudba: Ocean Floor
GINN.pro © 2013