Pápežovi dvakrát položil telefón

02.05.2015 22:03

Bezprostrednosť pápeža Františka je niekedy pre bežných smrteľníkov natoľko nepredstaviteľná, že vedie až k veselým historkám, opisuje vatikánske periodikum L'Osservatore Romano jednu z takýchto príhod, ktorá sa udiala v prvej polovici týždňa.

EBE 39 Rím - Na snímke uprostred pápež František sa víta s odsúdenými na Zelený štvrtok na pamiatku Pánovej veèere v najväèšom väzení v talianskej metropole Rím - Rebibbii 2. apríla 2015. Pápež František po príchode do väznice osobne pozdravil stovky väzòov, podával si s nimi ruky a objímal ich. Jeho konanie sprevádzal opakovaný potlesk. Hlava katolíckej cirkvi sa poïakovala za prijatie v zariadení, do ktorého zavítal pápež po štyroch rokoch. FOTO TASR/AP 
In this April 2, 2015 pool photo Pope Francis, center, greets faithful after delivering a Holy Thursday homily in the Rebibbia prison chapel in Rome. Pope Francis washed the feet of 12 inmates and a baby at Rome's main prison Thursday in a pre-Easter ritual meant to show his willingness to serve. He asked them to pray that he, too, might be cleansed of his "filth." (AP Photo/L'Osservatore Romano, Pool)

Podľa novín sa hlava katolíckej cirkvi rozhodla v pondelok telefonicky kontaktovať chorého Taliana Franca Rabuffiho: pápež chcel pacienta povzbudiť.

Aj keď to nebol prvý telefonát argentínskeho pápeža Talianom v úzkych, tentoraz hneď neuspel. Rabuffi totiž predpokladal, že si z neho niekto strieľa a pápežovi telefón dvakrát položil. Pochybnosti začal mať až po tom, čo telefón zazvonil po tretí raz a na druhej strane linky bol ten istý vľúdny hlas patriaci naozaj hlave katolíckej cirkvi.

Rabuffi sa priznal, že z najhoršieho mu v danej chvíli pomohol práve pápež František, ktorý túto epizódu vnímal ako veselú udalosť, aj keď Talian na chvíľu stratil schopnosť komunikovať a prakticky onemel od úžasu.

Napriek povzbudeniu od Svätého Otca sa napokon “neveriaci Tomáš” Rabuffi vybral v stredu s manželkou na generálnu audienciu, aby sa pápežovi ospravedlnil.

www.konzervativnyvyber.sk/papezovi-dvakrat-polozil-telefon/1663/