Pápež stretol rodinu, čo za ním cestovala tisíce kilometrov

28.09.2015 12:26
František sledoval príbeh tejto rodiny prostredníctvom odkazov, ktoré zverejňovali na Facebooku. V nedeľu o 6.00 h ráno miestneho času im zatelefonovali, že pápež František sa chce s nimi stretnúť.
Argentínska rodina dokončila 6-mesačnú púť za pápežom v USA Svoju dodávku, ktorá má 35 rokov, pomenovali Františka.Foto: SITA/AP

FILADELFIA 28. septembra (Webnoviny.sk) - Argentínska rodina sa stretla v nedeľu s pápežom Františkom v americkej Filadelfii po absolvovaní takmer 21 000-kilometrovej cesty trvajúcej 194 dní v starej dodávke značky Volkswagen, informovala v pondelok tlačová agentúra AP.


Obrazom: Návšteva pápeža Františka v USA

 Ich cesta trvala šesť mesiacov

Manželia Catire Walker a Noel Zemborainová so svojimi štyrmi deťmi dokončili svoju šesťmesačnú púť z Argentíny do Spojených štátov v uplynulom týždni. S Františkom sa rozprávali o svojej ceste a spoločne sa modlili. Zemborainová pre AP uviedla, že pápež im povedal, že bolo "bláznivé" cestovať tak ďaleko aj s deťmi. František sa s deťmi objal a s členmi rodiny sa zhováral, ako keby boli starými priateľmi, dodala.

"Nemohli sme tomu uveriť. Zatelefonovali nám ráno (v nedeľu) a boli sme v miernom šoku," povedala po nedeľňajšej omši. "Bolo to ako stretnutie so starým priateľom. Bol tak srdečný. Povedal nám, že sme blázniví. Vtipkoval." popísala Zemborainová svoje zážitky zo stretnutia s hlavou rímskokatolíckej cirkvi."Deti ho veľmi objímali. Nemohli sa od neho odlepiť. Vôbec to nebolo podľa protokolu, ale úplne neformálne. Bolo to ako s priateľom," povedala.

 

Odporúčame:

Argentínska rodina dokončila 6-mesačnú púť za pápežom v USA 

Pápež František vydá pop-rockový album

Pápež hovoril z miesta, kde Lincoln povzbudil imigrantov

Video: Na pápežovu omšu v New Yorku prišli tisícky ľudí

Pápež vystúpil v OSN, vyzval na väčšiu rovnosť medzi štátmi

Zaujímavé fakty o návšteve pápeža Františka v New YorkuFrantišek ich sledoval na Facebooku

František sledoval príbeh tejto rodiny prostredníctvom odkazov, ktoré zverejňovali na Facebooku. V nedeľu o 6.00 h ráno miestneho času im zatelefonovali, že pápež František sa chce s nimi stretnúť na pôde semináru Saint Charles Borromeo, kde bol ubytovaný. Walker a Zemborainová s deťmi pricestovali do Filadelfie na Svetové stretnutie rodín, ktoré sa konalo pod záštitou Vatikánu. V sobotu ho uzatváral pápež František, ktorý následne v nedeľu celebroval vo Filadelfii verejnú omšu.

Zemborainová uviedla, že jej rodina v rámci púte do Spojených štátov prechádzala 13 krajinami a nocovala u desiatok hostiteľských rodín. Celú cestu si dôkladne dokumentovala. Svoju dodávku, ktorá má 35 rokov, pomenovali Františka. Hoci sa im niekoľkokrát pokazila, vždy sa im ju podarilo opraviť. Rodina plánuje pokračovať v cestovaní až do novembra, keď odletí z mesta Miami v štáte Florida domov. Dodávku im vraj z Floridy do Argentíny odvezie príbuzný.

Walker a Zemborainová, pôvodne zamestnaní v oblasti stravovacích služieb a marketingu, dali pred cestou výpovede a ich deti Cala (12), Dimas (8), Mia (5), a Carmin (3) sa vzdelávali pomocou špeciálneho diaľkového programu. 

www.webnoviny.sk/svet/clanok/996747-papez-stretol-rodinu-co-za-nim-cestovala-tisice-kilometrov/