Na Floride popravili dvojnásobného vraha

14.11.2014 19:43

V americkom štáte Florida popravili dnes smrtiacou injekciou muža, ktorý pred 22 rokmi zastrelil spiacu manželku a následne znásilnil a zastrelil svoju maloletú nevlastnú dcéru.

Ilustračné foto
Starke 14. novembra (TASR) - V americkom štáte Florida popravili dnes smrtiacou injekciou muža, ktorý pred 22 rokmi zastrelil spiacu manželku a následne znásilnil a zastrelil svoju maloletú nevlastnú dcéru. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa úradu guvernéra štátu Florida bol 43-ročný Chadwick Banks vyhlásený za mŕtveho vo štvrtok o 19.27 h miestneho času (piatok 01.27 h SEČ) po tom, ako mu vo Floridskej štátnej väznici podali smrtiacu injekciu.

Banks bol na trest smrti odsúdený za to, že v septembri 1992 na predmestí floridskej metropoly Tallahassee zavraždil desaťročnú Melody Cooperovú. Za vraždu jej matky a svojej manželky mu súd vymeral doživotný trest.

Banks obe vraždy spáchal 24. septembra 1992, keď sa približne o 03.00 h vrátil domov po noci strávenej popíjaním a hraním biliardu v miestnom hostinci. Najprv z bezprostrednej blízkosti usmrtil strelou do hlavy svoju spiacu manželku a následne brutálne znásilnil a takisto chladnokrvne zastrelil svoju nevlastnú dcéru.