Muž sa chcel obesiť pred ministerstvom, skončil v nemocnici

01.06.2016 15:07
Muž sa snažil spáchať samovraždu na billboarde, ktorý bol polepený nezrozumiteľnými nápismi a nainštalovaný na múre oproti českému ministerstvu financií v Prahe.
lano, obesenie, slucka Foto: ilustračné, shutterstock

Praha 1. júna (WebNoviny.sk) - Pred budovou českého ministerstva financií na pražskej Letenskej ulici sa v utorok popoludní pokúsil obesiť muž. Záchranári ho previezli do nemocnice. Muž sa snažil spáchať samovraždu na billboarde, ktorý bol polepený nezrozumiteľnými nápismi a nainštalovaný na múre oproti ministerstvu financií. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Muža dali dolu z billboardu strážnici, ktorí sa na miesto ponáhľali z neďalekého stanoviska. Začali aj resuscitáciu, v ktorej po chvíli pokračovali záchranári. Muž je hospitalizovaný v nemocnici v pražskej štvrti Motol.

Billboard, na ktorom sa muž pokúsil obesiť, bol prelepený dvoma plátnami s týmto nápisom: "MF ČR falšuje... listiny justičnej mafie nie... tak kto?" Nie je jasné, či nápis súvisí s pokusom o samovraždu, alebo ide len o náhodu. Polícia prípad vyšetruje, dodal portál Novinky.cz.                  

www.webnoviny.sk/svet/clanok/1071136-muz-sa-chcel-obesit-pred-ministerstvom-skoncil-v-nemocnici/