Karol Lovaš sice netúši prečo arcibiskup Orosch odmietol vystupenie Adely Banašovej, ale vraj si je istý, že išlo o hon na čarodejnicu

09.05.2015 12:48

 

Najnovšie trnavský arcibiskup Ján Orosch zakázal, aby na gospelovom festivale Lumen vystúpila moderátorka Adela Banášová.

V duchu poslušnosti voči arcibiskupovi organizátori Adelu vyradili z programu. Tú Adelu, ktorá sa otvorene hlási k viere v Boha. Arcibiskup nepoužil jeden jediný argument, prečo Adelu zakázal.

Namiesto toho sa vyhovoril na ľudí. „K neľahkému rozhodnutiu trnavský arcibiskup pristúpil po dlhom zvažovaní, ktoré si vyžiadalo množstvo podnetov prichádzajúcich na jeho adresu po tom, čo boli zverejnené detaily o tohtoročnom festivale. Nemalé množstvo ľudí totiž vyjadrilo presvedčenie, že pre spomenutú talkshow vidia vhodnejšie fóra, než festival kresťanskej hudby v Trnave.“

Napadá mi, že pre Slovensko je moje rozdelenie ľudskej blbosti asi pritesné. V Trnave majú udania, zdá sa, väčšiu cenu ako dobré meno. Nakoniec, Adela je v poradí už druhá obeť, ktorú v malom Ríme položili ohovárači.

Udavači prišli v cirkvi znovu do módy. Praktiky komunistických trýzniteľov sa stali zbraňou v našich rukách. Čo tak upáliť Adelu? Upáliť každého, kto je iný ako my, kto neverí ako my, kto nežije ako my?

 

Po tých všetkých zákazoch, možno dozrel čas postaviť konečne hranicu. A škrtnúť zápalkou. Nech horia ohne. Divím sa, že nás vôbec ešte niekto berie vážne.

V deň, keď vyšla správa o zákaze pre Adelu, pápež František prehovoril k svetu: “Cirkev je matka s otvoreným srdcom, ktorá nás občas pozýva k tomu, aby sme ´zvoľnili krok´, vzdali sa naliehavých úloh a sprevádzali toho, kto zostal na okraji. Je krásne pomáhať všetkým ľuďom, i tým, ktorí majú so životom viery viac peripetií. Pomáhať v tom, aby neprestajne zostávali v kontakte s matkou cirkvou a jej veľkou, prijímajúcou rodinou.“

www.aktuality.sk/clanok/275179/komentar-karola-lovasa-upalme-adelu/