Ďalšie obete prázdnin! Pod vodou jazera našli telá dvoch dievčat - sesterníc († 12, † 11)!

05.07.2015 18:34
Ďalšie obete prázdnin! Pod vodou jazera našli telá dvoch dievčat - sesterníc († 12, † 11)! Dievčatá sa utopili v v jazere pri Batizovciach.Autor: laz, Nový Čas
dnes, 09:00 | Hasičskí potápači v jazere pri Batizovciach (okres Poprad) našli pod vodou telá dvoch dievčat - sesterníc († 12, † 11) zo Svitu.

Pátracia akcia sa rozbehla, keď dievča (13) v sobotu popoludní oznámilo, že videlo na prvom Batizovskom jazere (okres Poprad) dve topiace sa dievčatá.  Policajti a hasiči ihneď začali pátrať po Laure a Barborke. "Na miesto boli povolaní aj hasiči zo záchrannej brigády z Humenného," uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová. Približne o 21. hodine hasičskí potápači našli pod hladinou telá obidvoch dievčat Laury P. († 12)  a Barbory K. († 11 ).  Rodinám dievčat poskytli pomoc psychológovia - informoval operačný dôstojník prešovských hasičov. 

Podľa informácií, ktoré získal Čas.sk, dievčatá boli sesternice. "Laura bola na prázdninách u sestry Barborkinej mamy. Rodina má ešte jedného chlapca a matka je tehotná. Laura s rodinou bývali pred časom vo Svite, ale odsťahovali sa na neďalekú dedinu do podnájmu. Do Batizoviec sa chodí kúpať veľa detí... Je to veľmi smutné, bolestivé...." povedal sused.  

Jazerá pri Batizovciach sú bagroviská, pozostatky ťažby štrkopieskov.

www.cas.sk/clanok/322528/dalsie-obete-prazdnin-pod-vodou-jazera-nasli-tela-dvoch-dievcat-sesternic-12-11.html