Cirkvi v Británii dostali list, aby pomohli zastaviť útoky na Poliakov Poľský prezident A. Duda napísal listy lídrom anglikánskej aj katolíckej cirkvi.

07.09.2016 14:01

https://www.dw.com/image/0,,6003059_4,00.jpg

Varšava 7. septembra (TASR) – Poľský prezident Andrzej Duda v utorok oznámil, že napísal lídrom cirkví v Británii listy so žiadosťou, aby pomohli predchádzať útokom na Poliakov žijúcich v ostrovnej krajine.

Duda uviedol, že jeho listy lídrom anglikánskej aj katolíckej cirkvi v Británii majú podporiť úsilie poľskej vlády, ktorá chce vyrokovať a zaručiť lepšiu ochranu státisícom Poliakov žijúcich v Británii.

Minulý týždeň zomrel 40-ročný Poliak Arkadiusz Jóžwik, ktorého zbili tínedžeri v anglickom meste Harlow, približne 50 kilometrov severne od Londýna. V Harlowe dostali bitku aj traja ďalší Poliaci a správy o podobných útokoch na Poliakov prichádzajú z celej Británie, uviedla v dnešnej správe svetová agentúra AP.

Poľskí ministri zahraničných vecí a vnútra v pondelok navštívili Londýn, kde sa na rokovaniach so svojimi rezortnými kolegami usilovali zaistiť väčšie bezpečie pre Poliakov.

Poľský minister zahraničných vecí Witold Waszczykowski vyjadril presvedčenie, že Poliakom je v Británii poskytovaná menšia ochrana než iným štátnym príslušníkom.

https://www.teraz.sk/zahranicie/duda-poziadal-lidrov-cirkvi-v-britan/216183-clanok.html