Aktuálna petícia portálu Citizene Go vyzýva ľudí k podpore ochrany rodiny

11.02.2015 11:47

rodina

Podľa predkladateľov OSN ignoruje svoju povinnosť chrániť rodinu, ako k tomu vyzýva vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv, v ktorej sa uvádza, že rodina je “základná bunka spoločnosti“, ktorá má právo na ochranu spoločnosti a štátu. Ďalšie dokumenty OSN rovnako vyzývajú, aby bol posúdený vplyv politík na rodinu s cieľom chrániť ju.

Podpisy petície, ktoré neustále pribúdajú

Napriek tomu práve OSN aktuálne ignoruje rodinu. Tieto úvahy sú obsiahnuté v medzinárodných rozvojových cieľoch Organizácie a všetkých 192 členských krajín na nasledujúcich 15 rokov. Je neprijateľné, aby dokumenty pre ďalší rozvoj krajín ignorovali zásadnú a nezastupiteľnú úlohu rodiny alebo podkopávali jej význam, uvádza sa v znení petície.

Niekoľko krajín ako je Bielorusko, Katar a predstavitelia Svätej stolice vyzvali OSN zriadiť samostatný cieľ chrániť rodinu. Bolo požadované, aby výzva bola súčasťou nových cieľov OSN. Žiaľ, bola úplne ignorovaná

Predkladatelia petície chcú zaslať svoje stanovisko generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-munovi a veľvyslancom všetkých 192 členských štátov OSN.

Petíciu môžete podporiť na: https://www.citizengo.org