Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu v Taliansku vyvolal odpor

28.01.2015 19:12

Taliansko 28. januára (RV) Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu do školstva, ktorý minulý týždeň predložili poslanci v talianskom senáte, sa stretol s odporom občanov. Iniciovali petíciu za citovú a sexuálnu výchovu, v ktorej žiadajú, aby štátne inštitúcie pri výchove deti, pokiaľ ide o citlivé témy, začali brať do úvahy rodičov. Tí odmietajú pripustiť, aby pod zámienkou boja proti šikanovaniu boli ich deti podrobené už od materskej školy indoktrinácii zverenej aktivistom tzv. LGBTI, čo označuje ľudí ľudí s lesbickou, bisexuálnou, gayovskou, transsexuálnou a intersexuálnou orientáciou.

"Už od materských škôl sú distribuované príručky, ktoré presadzujú páry rovnakého pohlavia a popierajú pohlavnú odlišnosť. Nie je možné predsa indoktrinovať troj či štvorročné deti. Ruky preč od našich detí," hovorí Toni Brandi, predseda talianskej neziskovej organizácie Pro vita. Petícia, ktorú podpísalo 50-tisíc občanov, vyzýva k zdravej sexuálnej výchove na školách v spolupráci s rodičmi a stiahnutie Národnej stratégie (UNAR 2013 - 2015) pre prevenciu a odstránenie diskriminácie založenej na pohlavnej identite. Táto stratégia schválená za premiéra Maria Montiho presadzuje genderovú ideológiu v školách.

Jeden z organizátorov petície, predseda asociácie katolíckych právnikov Pro vita, Gianfranco Amato upozorňuje, že spomínaná vládna stratégia má byť tento rok uvedená do praxe. Jej zavedenie do talianskeho školstva, ako uvádza zákon navrhovaný vládnou Demokratickou stranou, bude stáť daňových poplatníkov 200 miliónov eur.

Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk) http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150128034